Koszyk 0
Opis:
Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe. Znakomici autorzy napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ich prawach. Wszystkie prawa napisane są w formie urokliwych historyjek opatrzone pełnymi detali kolorowymi ilustracjami.
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2015
  • 128
  • 265
  • 210
  • 9788327113078
  • 9788327113078
  • ZCU16
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy ujrzałam w zapowiedziach książkę ,,12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci" wiedziałam, że będę musiała ją mieć. ,,12 ważnych opowieści" już ponad rok zajmuje honorowe miejsce w domowej biblioteczce.


Książka to zbiór 12 opowiadań polskich pisarzy. Swoją cegiełkę dołożyli taki autorzy, jak Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska ... Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz. Jak widać, sporo tutaj znanych nazwisk. Pisali o prawie do równouprawnienia, do utrzymywania kontaktów z rodzicami, do wyrażania swoich poglądów opinii i emocji, o prawie do prywatności, do informacji, do życia bez przemocy, do adopcji, o prawie do opieki lekarskiej, do właściwych warunków i godnego życia, do nauki, do odpoczynku oraz o prawie do ochrony przez wyzyskiem.

Książka jest bardzo ważna i cieszę się, że znalazła swoje miejsce na polskim rynku wydawniczym. Choć niektóre prawa są trudne, wszystkie opowieści zostały napisane w sposób lekki i przystępny dla dzieci. Całość uświetniają świetne, kolorowe ilustracje. Na niektórych stronach mogłyby być nieco jaśniejsze, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Dzieci powinny wiedzieć, jakie mają prawa. Cieszę się, że powstała tego typu publikacja. Została ona wydana bardzo starannie, w sztywnej oprawie. Doskonale nadaje się do wielokrotnego czytania.

,,12 ważnych prawd. Polscy autorzy o prawach dzieci" to ładne, ważne opowieści polskich autorów. W historiach przewijają się prawa człowieka, o których najmłodsi powinni wiedzieć. Książka zdecydowanie warta polecenia!

Moja ocena: 6/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena